☰ Menu Prawe Menu ☰
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrym Mieście
Grafika zawierająca herb Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dobrym Mieście

Niedziela 09.05.2021

A A A A
A A+ A++
zaawansowane

Dobry Start na rok szkolny 2020/2021

Dobry Start

Dobry Start to świadczenie w wysokości 300 zł przysługujące raz w roku (jednorazowo) w związku z rozpoczęciem przez dziecko roku szkolnego.

Komu przysługuje?

Świadczenie Dobry Start przysługuje na rozpoczynające rok szkolny, dziecko do 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne uczące się w szkole otrzymają je do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Wniosek może złożyć rodzic, opiekun faktyczny lub prawny dziecka oraz osoba ucząca się (pełnoletnia osoba ucząca się w szkole, niepozostająca na utrzymaniu rodziców w związku z ich śmiercią lub w związku z ustaleniem wyrokiem sądowym lub ugodą sądową prawa do alimentów z ich strony oraz osoba usamodzielniana, o której mowa w ustawie).

 

Ważne!

Świadczenie przysługuje wyłącznie dzieciom uczącym się w szkole, co w rozumieniu przepisów rozporządzenia oznacza szkołę podstawową, dotychczasowe gimnazjum, szkołę ponadpodstawową i dotychczasową szkołę ponadgimnazjalną, z wyjątkiem szkoły policealnej i szkoły dla dorosłych, szkołę artystyczną, w której realizowany jest obowiązek szkolny lub nauki, a także młodzieżowy ośrodek socjoterapii, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, ośrodek rewalidacyjno-wychowawczy.

Świadczenie Dobry Start nie przysługuje na dziecko uczęszczające do przedszkola oraz dziecko realizujące roczne przygotowanie przedszkolne („tzw. zerówka”) w szkole podstawowej lub w przedszkolu.

Rodziny otrzymują świadczenie bez względu na dochód.

Wnioski

Wnioski można składać:

- drogą elektroniczną od 01 lipca 2020r. za pomocą Portalu Informacyjno - Usługowego www.empatia.mrpips.gov.pl  lub przez bankowość elektroniczną.

Zachęcamy do skorzystania z tej formy złożenia wniosku, gwarantuje ona sprawne załatwienie sprawy, bez obawy oczekiwania w długiej kolejce.

- w formie tradycyjnej (papierowej) od 01 sierpnia 2020r. Wnioski będą przyjmowane w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, 11-040 Dobre Miasto ul. Olsztyńska 3. Na ten adres można też wysyłać wypełnione wnioski za pośrednictwem poczty.

GODZINY PRZYJĘĆ INTERESANTÓW/WNIOSKÓW:

Poniedziałek: 13.00-16.30

Wtorek – Piątek: 7.00 – 12.00

W przypadku wniosków złożonych w lipcu i sierpniu świadczenie zostanie wypłacone nie później niż do dnia 30 września. W przypadku wniosków złożonych w miesiącach późniejszych wypłata świadczenia następuje w terminie dwóch miesięcy licząc od dnia złożenia wniosku.

Termin składania wniosków upływa 30 listopada 2020r. Wnioski złożone po upływie tego terminu pozostawia się bez rozpatrzenia.

Obsługa świadczeń Dobry Start prowadzona jest w Dziale Świadczeń Wychowawczych – Dobrego Startu.

Pracownik do obsługi:

  1. Andżelika Dawidko – inspektor pokój 11    tel.  797 835 907
  2. Beata Ślędak - pomoc administracyjna pokój 11    tel.  797 835 907

e-mail: s.wychowawcze@mopsdobremiasto.pl

PLIKI DO POBRANIA:

https://www.gov.pl/web/rodzina/i-wiadczenie-dobry-start-z-tytulu-rozpoczecia-roku-szkolnego-data-zamieszczenia-07062018-r

Wytworzył:
Marcin Nowicki
Udostępnił:
Marcin Nowicki
(2019-12-16 13:39:47)
Ostatnio zmodyfikował:
Marcin Nowicki
(2020-09-10 08:20:39)

 
 
liczba odwiedzin: 610925

Biuletyn Informacji Publicznej wykorzystuje pliki cookies.

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki.

X